V košíku nic není.

Jak se starat o fontánku

Jak se starat o fontánku

1) DOLÉVÁNÍ VODY

V letních dnech je třeba počítat s častějším doléváním vody, zvláště pokud máte fontánku umístěnou u okna a má menší misku, z které se voda odpařuje rychleji. Doporučujeme naplnit v klidném režimu vodu v misce až po horní okraj. Čím více vody, tím lépe. Čerpadlo je pak neslyšitelné, prodlužuje se jeho životnost a voda se nemusí dolévat tak často. V případě, že se čerpadlo spálí následkem nízké hladiny vody ve spodní misce, nelze čerpadlo reklamovat.

2) ČIŠTĚNÍ ČERPADEL A FONTÁN

Tak jako vše i fontánky potřebují pravidelnou údržbu. Doporučujeme minimálně jednou měsíčně celou fontánku rozebrat a všechny díly vyčistit. Stačí umývat roztokem octové vody v poměru 1/2 - 1/3 (voda : ocet).

Čerpadla se doporučuje po určité době ponořit do octové vody přes noc. Druhý den v té samé vodě čerpadlo zprovozněte na půl minuty. Po tom čerpadlo vyčistěte jemným kartáčkem a čistým měkým např. flanelovým hadrem v tekoucí vlažné vodě. V případě silného znečištění můžete nechat namočené 24 hodin.

Pokud nemáte čas fontánu pravidelně 1 - 2x měsíčně čistit, doporučujeme používat pro déle trvající čistou vodu především v polodrahokamových a ve velkých fontánách: Regiles 2v1 koncentrát

3) ČERPADLA A TVRDÁ - VÁPENITÁ VODA

Mnoho zákazníků netuší zda mají doma tvrdou - vápenitou vodu. Jednoduchý indikátor je odstátá voda ve vaší varné konvici na vodu. Pokud je na jejím dně bílý kamenitý povrch, voda je vápenitá. Tato voda není vhodná pro čerpadla nabízených fontánek, fontán a zvlhčovačů. Čerpadlo by se brzy zaneslo vodním kamenem a přestalo by fungovat. V takovém případě nelze čerpadlo reklamovat. V případě tvrdé vody doporučujeme používat jen vodu DESTILOVANOU PŘÍP. FILTROVANOU PŘES DOMÁCÍ KONVICE ZA ÚČELEM ODVÁPNIT VODU.

Při používání destilované vody nesmí pít vodu z fontány (z důvodu vázání na sebe kyslíku) váš domácí mazlíček!

Voda ve fontánkách nesmí být vápenitá z důvodu zanesení čerpadla. Výrobce doporučuje při problému s vápenitou vodou: Čistící prostředek - Regiles

Zvláště se doporučuje do těchto typů fontán a to z toho důvodu, že manipulace a rozebírání je náročnější než u jiných modelů: Fontánky a fontány polodrahokamovézahradní fontány.

4) ROZPTYL VODNÍCH KAPEK KOLEM FONTÁNKY

Fontánka s vodou je v místnosti velmi pozitivní a příjemná. Může se stát, že při pravidelném používání rosí vodu kolem spodní misky na vodua to na povrch desky na které je umístěna. Z tohoto důvodu se nedoporučuje umisťovat fontánky na choulostivé či ničím neošetřený dřevěný povrch. není to ale obvyklé. Samozřejmě každý kus, každý kámen je originál.

5) HLUČNOST ČERPADLA

Obecně platí skutečnost, že čerpadla jsou velmi tichá. Má být slyšet pouze tok vody, což je účelem kvalitních relaxačních fontánek.

a) Důležité je aby bylo v misce dostatek vody - až po horní okraj mísy. Pokud bude voda ubývat (vypařováním se) čerpadlo bude hlučnější a hlučnější...

b) Druhým méně obvyklým důvodem může být rezonace. Je nutné dobře fontánu sestavit a pokud bude přesto více rezonovat a zdá se, že je slyšet z čerpadla lehké vrnění, doporučujeme koupit kvalitní vyšší filcové podložky, které se nalepí na spodek misky. Příp. doporučujeme i nějaký menší kobereček pod fontánku.

6) VŮNĚ DO FONTÁNEK:

Do fontánek můžete používat jakékoliv vodou ředitelné vůně na lihovém základu. Nesmí jít o vůně olejové. V takovém případě by došlo k zanesení čerpadla, které by přestalo fungovat, bez nároku na reklamaci.

7) PŘI ZVÝŠENÉM MNOŽSTVÍ KOMÁRŮ:

Anti moskito - BIO esence

V období, kdy vaší domácnost obtěžuje obtížný hmyz, doporučujeme tento účinný koncentrát. Jde o účinný odpuzovač  komárů a podobného hmyzu. Koncentrát vydrží přibližně na jedno roční období.